Vyrástla v Bath v Anglicku. Má vyštudovaný Master’s in Leadership z Institute of Education. V 2012 začala koučovať riaditeľov škôl najprv vo Veľkej Británii a neskôr v Indii. Následne pripravovala účastníkov programu v Teach for Thailand. V roku 2014 bola pri tom, keď sa program Teach for Slovakia rozbiehal na Slovensku: Flo Symington-Maar.

Dnes je Flo šéfka nášho účastníckeho a ambasádorského leadership programu. Jej úlohou je manažovať tím mentorov a trénerov, vedie viaceré školenia a sama je mentorkou. A práve mentoring si užíva najviac.

“Uplynulý školský rok som mala na starosti dvoch účastníkov programu – Janku a Mateja. Veľmi rada sledujem, aké projekty na svojich školách chystajú a užívam si návštevy priamo na škole. Táto práca ma popri iných povinnostiach drží nad vodou.”

Účastníci aj kolegovia v tíme ju oceňujú najmä za jej vysokú profesionalitu, cieľavedomosť a schopnosť dávať veľmi konštruktívny a jasný feedback, vďaka ktorému sa sami vedia posúvať ďalej.

“Považujem za nesmierne dôležité, že Teach for Slovakia je tu a pomáha na každodennej báze. Účastníci programu čelia najmä systémovým problémom.”

Čo sú podľa Flo najdôležitejšie vlastnosti dobrého mentora?

  • Mal by zvládať budovanie vzťahov s rôznymi ľuďmi.

  • Nesmie mu chýbať takzvaný growth mindset, ktorý by sme vedeli preložiť ako mať otvorenú myseľ. Znamená to, že správny mentor by mal veriť, že ľudia sa vedia rozvíjať a rásť v priebehu celého života.

  • Ďalej je to húževnatosť a schopnosť jasne zhrnúť informácie.

  • Špeciálne v kontexte Teach for Slovakia by mentor mal rozumieť, ako vyzerá a čo znamená výnimočné učenie.

Flo má aktuálne vo svojom tíme voľné miesto, kam hľadá toho správneho mentora.

“Tento človek by mal vedieť posunúť účastníkov, pomôcť im pri rozvoji ich zručností a viesť niektoré školenia. Je preto nevyhnutné, aby mal sám skúsenosť s učením a s prácou s deťmi.

Obrovským benefitom tejto práce sú výnimoční ľudia v tíme Teach for Slovakia, ktorých tu môžete spoznať. Ak má človek väčšie ambície, vie sa prepojiť aj s medzinárodnou komunitou Teach for All a spolupracovať na medzinárodných projektoch.

Okrem toho je to najmä flexibilita pracovnej doby, možnosť mať vlastného kouča a cestovať po Slovensku.”

Chcete vedieť viac o tejto pozícii?

Mentor v Teach for Slovakia