O nás

Spájame ľudí, ktorí hľadajú zmysluplnú prácu, chcú mať pozitívny dopad na spoločnosť a chcú rozvíjať svoje zručnosti. Prostredníctvom nášho dvojročného full-time leadership programu budujeme komunitu lídrov, ktorí spoločne pracujú na zmenách v školách i mimo nich, aby raz všetky naše deti mali šancu v živote uspieť.

Povedali o nás

Teach for Slovakia podporujú lídri biznisu aj vzdelávania. Program od jeho začiatku funguje pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky.

povedali o nas prezident

Myslím si, že pre mladých ľudí je nesmierne dôležité, pokiaľ ich v určitom momente života niečo, povedal by som, nakopne. Niečo, čo ich pohne dopredu. A pre mňa osobne, po mojich skúsenostiach je Teach for Slovakia presne takým projektom ktorý dokáže mladým ľuďom dať nielen úžasné školenia, mentorov, ale dá im aj ten potrebný impulz do života.

Andrej Kiska, Bývalý prezident Slovenskej republiky
povedali o nas motlova

Pre mňa je Teach for Slovakia viera a nádej, že ľudí, ktorým záleží na budúcnosti Slovenska a na osudoch detí a ktorí s tým vedia aj niečo urobiť, bude čoraz viac. Lebo vďaka takýmto ľuďom som tu teraz aj ja.

Janette Motlová, Riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie
povedali o nas kulich

Je to pomerne nevídané, aby sa k takémuto niečomu ľudia po škole dostali a budú sa môcť veľa naučiť a spoznať seba, ale hlavne rozvinúť ten svoj leadership, ktorí budú do života potrebovať. Myslím, že Teach for Slovakia je fantastická príležitosť a pokiaľ ju využijete, budete mať dvere otvorenejšie nielen do Google, ale aj do mnohých ďalších spoločností.

Rasťo Kulich, Country Manager Google
povedali o nas kalmarova

Teach for Slovakia má veľký spoločenský význam, pretože je zameraný na vzdelávanie detí so vzdelávacím hendikepom spôsobeným prostredím, v ktorom žijú.

Viera Kalmárová, Hlavná školská inšpektorka

Čo ponúka Teach for Slovakia?

Podporte nás

Venujte percento svojho času a príjmu a pridajte sa do komunity úspešných ľudí, ktorí v rôznych oblastiach už veľa dokázali, ale cítia, že chcú pre Slovensko urobiť ešte niečo viac. Spolupracujte s našimi účastník a meňte spolu budúcnosť našej krajiny.

Staňte sa členom komunity

Naše výsledky

0
Pre zmeny v systéme vzdelávania sme zapojili už viac ako 100 ľudí. Pracujú na ministerstve školstva a jeho inštitúciách, v biznise a v neziskovom sektore. Mnohí pokračujú aj v role učiteľa.
0
Práca účastníkov v dvojročnom leadership programe Teach for Slovakia mala dopad už na viac ako 10 000 detí, riaditeľov a ľudí v komunitách.
0
Naši účastníci rozbiehajú projekty, ktoré rozširujú šance ich žiakov. Malými lokálnymi zmenami prispievajú k zlepšeniu systému. Aktuálne spolupracovali a vytvorili už 75 rôznych projektov.

Účastníci Teach for Slovakia

Študovali rôzne odbory od matematiky až po politické štúdiá, doma aj v zahraničí. Niektorí sú čerství absolventi, iný už majú za sebou roky praxe vo firmách, vo verejnom a treťom sektore.

Peter Šinály

účastník, kohorta 2018

Veľa cestoval a videl, ako funguje školstvo v iných krajinách. Verí, že to naše treba otvoriť novým podnetom. V budúcnosti sa chce venovať medzinárodným spoluprácam.

Veronika Machová

účastníčka, kohorta 2018

Študovala  cudzie jazyky, pôsobila v AIESEC a okúsila prácu v korporáte. Nechcela byť len ďalšiou manažérkou a preto hľadala zmysluplnú prácu s víziou, ktorá dáva viac.

Ján Hudáček

účastník, kohorta 2019

Freelancer-oval v oblasti marketingu a kreatívy. Celý život sa snaží hľadať v ľuďoch dobro a momentálne finišuje s doktorátom zo systematickej filozofie.

Ambasádori Teach for Slovakia

Absolvovali náš účastnícky program. Svoje skúsenosti a zručnosti sa rozhodli investovať aj naďalej do zlepšovania systému okolo detí, ktorý stojí najmä na vzdelávaní.

Arnold Kiss

ambasádor, kohorta 2015

Diplomaciu a študentské spolky v Holandsku a Belgicku vymenil za vzdelávanie. V Maxman consultants trénuje ľudí z biznisu, bojuje proti nenávisti na internete v #somtu a vedie vzdelávací projekt Greenpower Slovensko.

Ondrej Mikuláš

ambasádor, kohorta 2016

Pracoval ako IT inžinier v Nórsku a Rumunsku a popri tom hral profesionálne ultimate frisbee. Chcel však zlepšovať Slovensko. Dnes s organizáciou Indíca vedie projekt na kvalitnejšie vzdelávanie informatiky.

Soňa Koreňová

ambasádorka, kohorta 2014

Študovala politické vedy a chcela sa politike venovať aj profesionálne. Po štúdiu však jej život nabral nečakaný smer. Dnes vedie vlastnú organizáciu na podporu mladých z vylúčených komunít a pracuje na úrade splnomocnenca pre rómske komunity.

Spoznaj ďalších ambasádorov a účastníkov

Náš tím

Náš pracovný kolektív sa skladá z rôznych tímov. Najväčším z nich je tréningový tím, v ktorom sú naši mentori a dizajnérka tréningového programu. Ďalej je to RSM tím, ktorý má za úlohu vyhľadávanie a výber nových účastníkov. A potom je to vedenie a tiež správna rada Teach for Slovakia.

Stanislav Boledovič

Zakladateľ Teach for Slovakia. Pôsobil desať rokov vo finančnom sektore, najskôr v poradenskej spoločnosti McKinsey & Company, neskôr spoluzakladal slovenskú poradenskú firmu Aspiro. Je spoluzakladateľom Nexterie a priniesol na Slovensko medzinárodné programy Global shapers.

Ivan Pružinec

Chief Operating Officer. Pôsobil dlhé roky v spoločnosti Procter & Gamble na Slovensku, v Čechách, Anglicku, Poľsku a Maďarsku v oblasti Sales a Marketing, naposledy ako Commercial Director pre Strednú Európu. Venuje sa rozvoju a rastu organizácii a predovšetkým napredovaniu mladých ľudi.

Flo Symington-Maar

Head of Participant Programme. Študovala na Cambridge University, absolvovala program Teach First v škole s vysokým počtom žiakov, zo znevýhodneného prostredia a z rodín žiadateľov o azyl. Má vyštudovaný Master’s in Leadership z Institute of Education. Koučovala riaditeľov škôl najprv vo Veľkej Británii a neskôr v Indii.

Hanka Chlupíková

Členka správnej rady Teach for Slovakia. Od roku 1999 je riaditeľkou ZŠ v Novákoch. Podporuje nadšenie učiteľov, ich vzdelávanie sa, zapájanie sa do projektov a experimentov. Školský vzdelávací program pod jej vedením obohacuje rad netradičných kurzov prierezových tém. Je členkou mnohých profesionálnych i občianskych združení.

Spoznaj celý náš tím