O nás

Spájame ľudí, ktorí hľadajú zmysluplnú prácu, chcú mať pozitívny dopad na spoločnosť a chcú rozvíjať svoje zručnosti. Budujeme komunitu lídrov, ktorí spoločne pracujú na zmenách v školách i mimo nich, aby raz všetky deti mali šancu v živote uspieť.

Povedali o nás

Teach for Slovakia podporujú lídri biznisu aj vzdelávania. Program od jeho začiatku funguje pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

Myslím si, že pre mladých ľudí je nesmierne dôležité, pokiaľ ich v určitom momente života niečo, povedal by som, nakopne. Niečo, čo ich pohne dopredu. A pre mňa osobne, po mojich skúsenostiach je Teach for Slovakia presne takým projektom ktorý dokáže mladým ľuďom dať nielen úžasné školenia, mentorov, ale dá im aj ten potrebný impulz do života.

Andrej Kiska, Prezident Slovenskej republiky

Pre mňa je Teach for Slovakia viera a nádej, že ľudí, ktorým záleží na budúcnosti Slovenska a na osudoch detí a ktorí s tým vedia aj niečo urobiť, bude čoraz viac. Lebo vďaka takýmto ľuďom som tu teraz aj ja.

Janette Motlová, Riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie

Je to pomerne nevídané, aby sa k takémuto niečomu ľudia po škole dostali a budú sa môcť veľa naučiť a spoznať seba, ale hlavne rozvinúť ten svoj leadership, ktorí budú do života potrebovať. Myslím, že Teach for Slovakia je fantastická príležitosť a pokiaľ ju využijete, budete mať dvere otvorenejšie nielen do Google, ale aj do mnohých ďalších spoločností.

Rasťo Kulich, Country Manager Google

Teach for Slovakia má veľký spoločenský význam, pretože je zameraný na vzdelávanie detí so vzdelávacím hendikepom spôsobeným prostredím, v ktorom žijú.

Viera Kalmárová, Hlavná školská inšpektorka

Čo ponúka Teach for Slovakia?

Podporte nás

Venujte percento svojho času a príjmu a pridajte sa do komunita úspešných ľudí, ktorí v rôznych oblastiach už veľa dokázali, ale cítia, že chcú pre Slovensko urobiť ešte niečo viac. Spolupracujte s našimi účastník a meňte spolu budúcnosť našej krajiny.

Naše výsledky

Účastníci Teach for Slovakia

Študovali rôzne odbory od matematiky až po politické štúdiá, doma aj v zahraničí. Niektorí sú čerství absolventi, iný už majú za sebou roky praxe vo firmách, vo verejnom a treťom sektore.

Veronika Machová
Veronika Machová
Študovala som cudzie jazyky, pôsobila v AIESEC, okúsila prácu v korporáte. Nechcela som byť len ďalšia manažérka, zmysluplná práca mi dáva viac.
Slavomír Lalík
Slavomír Lalík
Z európskych štúdií som pokračoval v UNICEF. Občianstvo je pre mňa kľúčové, preto začínam tam, kde to najviac treba. Založil som školský parlament a stážoval v Nadácii otvorenej spoločnosti.
Peter Šinály
Peter Šinály
Veľa som cestoval a videl som, ako funguje školstvo v iných krajinách. Verím, že to naše treba otvoriť novým podnetom. V budúcnosti sa chcem venovať medzinárodným spoluprácam.
Zuzana Urbanová
Zuzana Urbanová
Medzinárodné vzťahy, ministerstvo zahraničných vecí a dobrovoľníctvo. Dnes hľadám riešenia, ktoré budú fungovať pre žiakov, ktorí majú slovenčinu ako cudzí jazyk.

Ambasádori Teach for Slovakia

Absolvovali náš účastnícky program. Svoje skúsenosti a zručnosti sa rozhodli investovať aj naďalej do zlepšovania systému okolo detí, ktorý stojí najmä na vzdelávaní.

Arnold Kiss
Arnold Kiss
Diplomaciu vymenil za vzdelávanie. Dnes trénuje ľudí vo firmách, bojuje proti nenávisti na internete a vedie vzdelávací projekt.
Soňa Koreňová
Soňa Koreňová
Z politologičky aktivistka – založila vlastnú organizáciu na rozvoj vylúčených komunít a pracuje na úrade splnomocnenca pre rómske komunity.
Ondrej Mikuláš
Ondrej Mikuláš
Matematika a fyzika je jeho svet. Túžba po zlepšovaní Slovenska ho však viedla ďalej. Dnes s organizáciou Indíca vedie projekt na lepšie vzdelávanie informatiky.

Náš tím

Stanislav Boledovič
Stanislav Boledovič
Zakladateľ Teach for Slovakia. Pôsobil desať rokov vo finančnom sektore, najskôr v poradenskej spoločnosti McKinsey & Company, neskôr spoluzakladal slovenskú poradenskú firmu Aspiro. Je spoluzakladateľom Nexterie a priniesol na Slovensko medzinárodné programy Global shapers
Ivan Pružinec
Ivan Pružinec
Chief Operating Officer. Pôsobil dlhé roky v spoločnosti Procter & Gamble na Slovensku, v Čechách, Anglicku, Poľsku a Maďarsku v oblasti Sales a Marketing, naposledy ako Commercial Director pre Strednú Európu. Venuje sa rozvoju a rastu organizácii a predovšetkým napredovaniu mladých ľudi.
Flo Symington-Maar
Flo Symington-Maar
Head of Participant Programme. Študovala na Cambridge University, absolvovala program Teach First v škole s vysokým počtom žiakov, zo znevýhodneného prostredia a z rodín žiadateľov o azyl. Má vyštudovaný Master’s in Leadership z Institute of Education. Koučovala riaditeľov škôl najprv vo Veľkej Británii a neskôr v Indii.
Hanka Chlupíková
Hanka Chlupíková
Členka správnej rady Teach for Slovakia. Od roku 1999 je riaditeľkou ZŠ v Novákoch. Podporuje nadšenie učiteľov, ich vzdelávanie sa, zapájanie sa do projektov a experimentov. Školský vzdelávací program pod jej vedením obohacuje rad netradičných kurzov prierezových tém. Je členkou mnohých profesionálnych i občianskych združení.

Pridaj sa k nám

Čakajú ťa desiatky výnimočných tréningov, zmysluplná práca a ľudia na tvojej vlne.