Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.
Večer plný inšpiratívnych príbehov ľudí, ktorí prinášajú na Slovensko pozitívnu zmenu.
Naši hostia vám porozprávajú, ako sa dá aj malými krokmi prispieť k veľkému posunu.

 

Rezervuj si online miesto

 

 

Hosťami októbrového inspirED budú:

 

MAREK MACH
Ako stredoškolák založil iniciatívu Mladí proti fašizmu, ktorý vnímal situáciu okolo silnejúceho politického extrémizmu. Cieľom iniciatívy je poukázať medzi mladými ľuďmi na odvrátenú stranu fašizmu a extrémizmu a na tváre, za ktoré sa skrýva. Za svoju prácu bol Marek viackrát nominovaný na Novinársku cenu a tiež sa stal laureátom Forbesu 30 pod 30.

 

MICHAELA DANIŠOVÁ
Michaela študovala na Karlovej univerzite medzinárodné teritoriálne štúdiá, potom Peace and Conflict Studies vo Švédsku. Po promóciách pokračovala v peacebuildingovej organizácii pôsobiacej v piatich afrických krajinách. Na dva roky sa ocitla v Konžskej demokratickej republike, kde spolupracovala na udržateľnom riešení konfliktov medzi znepriatelenými etnickými skupinami. V Kongu si uvedomila akútnosť politickej a spoločenskej situácie vo svojej vlastnej krajine. Preto sa pridala do Teach for Slovakia, počas ktorého dva roky pôsobila na základnej škole na východnom Slovensku. Momentálne koordinuje dobrovoľnícky program Otvorené školy v Nadácii otvorenej spoločnosti a robí na školách workshopy zážitkového dejepisu v rámci organizácie Post bellum.

 

SLAVO LALÍK
Slavo vyštudoval odbor Európske štúdiá a medzinárodné vzťahy a pracoval napríklad aj pre Unicef Slovensko.
Počas programu Teach for Slovakia učil druhostupniarov na Bratislave aj Malackách, kde sa zameriaval najmä na prácu v školskom parlamente a inovatívne učenie občianskej výchovy. Momentálne pôsobí vo Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie.

Moderátorkou večera je Janka Janotková.

Každý registrovaný účastník dostane sprístupnený link na event.
Event inspirED je určený pre širokú verejnosť.
Vstupné je dobrovoľné.

 

Rezervuj si online miesto