Project Description

Alica Vidova 2
  • Škola: ZŠ Komenského 2, Svit

  • Predmety: prvý stupeň

Alica Vidová

Počas štúdia na vysokej škole Newton college v Brne, na ktorej Alica študovala odbor manažmentu zameraného na psychológiu, si čoraz viac uvedomovala, že témy spojované so vzdelávaním ju inšpirujú no nevedela akým spôsobom sa k nemu dostať. Potrebovala prvé pracovné skúsenosti a tak nastúpila na pozíciu IT recruitera, kde mala možnosť trénovať svoju vytrvalosť na každodennom boji o splnenie požadovanej výkonnosti. Po dvoch pracovných pozíciách v oblasti HR jej bolo jasné, že ďalšou víziou sa pre ňu stáva nájsť prácu, ktorá ma hlbší význam a môže ju vykonávať oduševnene. Teach for Slovakia je presne to čo Alica hľadala, splnilo jej to sen o práci v oblasti vzdelávania s hlbokým významom pre spoločnosť.

Najviac je hrdá na svoje športové úspechy v basketbale, kde sa jej tímu podarilo získať zlatú medailu na juniorských majstrovstvách Slovenska.

Medzi jej záľuby okrem športových aktivít patrí tiež záujem o duchovný rozvoj, čo v skratke znamená budovanie vnútorného pokoja, vyrovnanosti a slobody 🙂

Po programe Teach for Slovakia sa vidí na pozícii koučky, osobnej mentorky, človeka, ktorý sa pohybuje vo vzdelávaní, nadobúda nové metodiky a pomáha zlepšovať situáciu v školstve.

Jediná stálosť v živote je zmena.