Project Description

Anna Vontorcikova 2
  • Škola: ZŠ Nejedlého, Dúbravka, Bratislava

  • Predmety: prvý stupeň

Anna Vontorčíková

Anna študovala cestovný ruch v Banskej Bystrici, neskôr v Bratislave. Hoci rada vycestuje do zahraničia, ešte radšej strávi nedeľu doma, zabalená v deke, sledovaním istého francúzs…belgického detektíva. Preto, aj keď zakúsila Erazmus, strávila ho len v Prahe. Má ju veľmi rada a navyše…v nedeľu treba byť doma. Hoci je presvedčenou introvertkou a do svojho súkromia len tak niekoho nepustí, v spoločnosti uprednostňuje sektor verejný pred tým súkromným. Vyskúšala si prácu v CK, no viac ju oslovila stáž na bratislavskej župe.

Vo verejnom sektore chce aj pokračovať. Anna vie, že smiech je nákazlivý a rovnako môže byť aj zvedavosť. Sama je zvedavá dosť – zistila napríklad, že učiť sa dá aj inak, zaujímavejšie. A netreba sa na to ani „správne narodiť“. Pretože má pocit, že to je pri našom vzdelaní dosť dôležité. A nemalo by. A keďže neprávosť ju rozhorčí rovnako ako plytvanie s jedlom a zároveň chce zostať tu, doma, rozhodla sa, že skúsi TFS.

Najviac vďačná je za svoju rodinu.

Medzi jej záľuby patrí varenie, pečenie, tvorenie (šitie, maľovanie, všetko, čo je DIY), čítanie, spoločenské hry, kultúrne akcie akéhokoľvek druhu, prechádzky Starým mestom a zašitie sa do útulnej kaviarne.

Prostredníctvom programu by sa rada dostala do verejnej alebo neziskovej sféry a zostala vo vzdelávaní. Jedným z jej snov je získať prácu, kde bude môcť prepojiť cestovný ruch so vzdelávaním.

“Ak je Boh za nás, kto je proti nám?”

“Nehovor Bohu o tom, aké veľké sú tvoje problémy. Povedz svojim problémom, aký veľký je tvoj Boh.”