Project Description

Daniela Baculakova 2
  • Škola: ZŠ Sčasného 22, Nitra

  • Predmety: chémia, hudobná výchova, slovenčina, telesná výchova

Daniela Baculáková

Danka študovala manažment kultúry a turizmu na UKF v Nitre. Jej fascinácia pre spoznávanie a pochopenie iných kultúr ju doviedla do organizácie AIESEC. Spolu so svojím tímom rozbehla v nitrianskom regióne projekt EDUCATE Slovakia, ktorý sa zameriava na zlepšenie interkultúrneho porozumenia. Študentské letá strávila v zahraničí, pracovala v Prahe, na Cypre i v USA.

Počas work&travel v USA sa jej podarilo stretnúť Chucka Norrisa, a odvtedy verí, že je nesmrteľná. Po škole vyskúšala prácu v korporáte, avšak chuť posúvať hranice svojej komfortnej zóny ju priviedla k podnikaniu. Toto obdobie ju mnohému naučilo. Pochopila, že môcť odomknúť svoj vlastný potenciál je dar, a každý by mal dostať príležitosť objaviť ho v sebe. Preto sa rozhodla nasledovať svoje srdce a zapojiť sa do Teach for Slovakia.

Najviac je hrdá na svoju schopnosť brať skúšky života, nech sú akokoľvek náročné, za lekcie, ktorá ma robia múdrejšou a pripravenejšou na ďalšie kroky vpred. A na svoj zmysel pre humor. Vo svojom voľnom čase spoznáva prírodu, navštevuje svoju rodinu, kamarátov, rada číta knihy, navštevuje kultúrne podujatia, učí sa a spoznáva nepoznané, a rada filozofuje na rôzne témy.

Po absolvovaní dvoch rokov v Teach for Slovakia by chcela mať ranč, kde by robila podporno-rozvojové tábory pre deti a mladých ľudí. Je však otvorená aj spoluprácam na rôznych projektoch, ktorých cieľom je akákoľvek pozitívna zmena.

„Nikto sa nemôže vrátiť a vytvoriť nový začiatok, no každý môže začať dnes a vytvoriť nový koniec.“ — Maria Robinson