Project Description

Filip Palkovic 2
  • Škola: SOŠ pôdohospodárska a veterinárna, Ivanka pri Dunaji

  • Predmety: dejepis, etika, občianska výchova

Filip Palkovič

Filip pochádza z Trnavy, vyštudoval žurnalistiku na FiF UK v Bratislave. Po ukončení štúdia a krátkom pôsobení v médiách žil štyri roky v Londýne, kde si obľúbil kvalitný čierny čaj a významne zdokonalil svoju znalosť poľského jazyka. Po návrate domov pracoval desať rokov ako projektový manažér v IT korporáte, kde síce pochopil rozdiel medzi routrom a switchom, najviac si však cení príležitosť spoznať množstvo skvelých ľudí, vedno sa zasmiať, vyviesť kolegovi “prank” a hlavne spolu vypiť mnoho šálok kávy. Filip sa chce aj v ďalších výzvach vzdelávať a dať svojej pracovnej aktivite pridanú hodnotu – povolanie učiteľa mu znie ako jasná voľba.

Vďačný je za svoju rodinu (manželku a dve deti), za zdravie, za štipky talentu, za humor, nadhľad a optimizmus, za možnosť učiť sa novým veciam a za prijatie do rodiny TFS.

Stráca pojem o čase pri zborovom speve – momentálne nenásytne spieva v dvoch zboroch, pretože vie, že tam, kde sa spoja ľudské hlasy, vzniká čosi opojné (za predpokladu, že im to ladí). Filip tiež veľmi rád behá, hrá na ukulele a ako človek z roviny potrebuje raz za čas zažiť pohľad z vrcholu hory. Tieto voľnočasové aktivity Filip vykonáva zvyčajne oddelene.

V budúcnosti by Filip rád pôsobil v exekutíve na systémových zmenách v slovenskom školstve. Zároveň by chcel aj naďalej v nejakej forme pôsobiť ako učiteľ, odovzdávať mladým ľuďom poznatky a skúsenosti a pritom sa sám od nich učiť novým veciam – a tak sa stále meniť v lepšieho človeka.

Carpe Diem!