Project Description

Jakub Exner 2
  • Škola: ZŠ Spišský Štvrtok

  • Predmety: angličtina, matematika

Jakub Exner

Jakub ukončil bakalárske štúdium v USA so zameraním na históriu a to konkrétne na T.G.M. a Panslavizmus. Magisterské štúdium dokončil v Košiciach na UPJŠ u doc.PhDr. Slávky Otčenášovej na tému T.G.M. v USA. Venoval sa práci v o.z. Zober loptu, nie drogy kde koordinoval športové akcie pre deti, spoznal množstvo ľudí v školstve a precestoval celé Slovensko. Vyskúšal si taktiež prácu v AT&T v Košiciach a zakladal o.z. Charta 017. Momentálne sa venuje Nemeckému jazyku a doučovaniu Angličtiny. TfS ho prilákalo svojou filozofiou a alternatívnym prístupom k vzdelaniu učiteľov. Od programu TfS očakáva nahliadnutie do, a objasnenie fungovania školstva.

Najviac je na seba hrdý za prijatie a absolvovanie štúdia na škole v USA.

Najradšej pracuje s drevom – sochy, rôzne predmety alebo aj obnova starej gitary. Venuje sa prekladu textov z angličtiny. Rád číta knihy a rôzne eseje, najčastejšie na tému histórie, filozofie, psychológie, sem-tam aj sociológie. Popri tom si pustí Milesa Davisa alebo Davida Gilmoura a občas sa pridá na gitare.

Momentálne je otvorený viacerým smerom, napr. samotné učiteľstvo, práca v neziskovke, ktorá sa zaoberá školstvom, práca na ministerstve alebo inom úrade spojeným so školstvom, alebo jednoducho práci, ktorá mu bude dávať zmysel.

“Mravnost, to je poměr člověka k člověku.”