Project Description

Marek Ottinger foto wide 2
  • Škola: ZŠ Chminianske Jakubovany 270

  • Predmety:

Marek Ottinger

Marek čelí životným výzvam skôr vďaka širokým skúsenostiam, ako hlbokým poznatkom a rád skúša veci na vlastnej koži. Od malička posadnutý informatikou, nakoniec zakotvil na Fakulte Hospodárskej Informatiky, Ekonomickej Univerzity v Bratislave, v odbore Operačný výskum a ekonometria. Po skončení štúdia pracoval ako finančný analytik a neskôr ako koordinátor interných školení a školiteľ vo finančnom korporáte. Stretnutie s kolegyňami v edukačnom tíme sa mu stalo osudným, nakoľko ho stiahli do sveta zážitkového vzdelávania, dobrovoľníctva a práce s mládežou. Dodnes sa angažuje ako školiteľ zážitkového vzdelávania a inštruktor MO Plusko.

Marek verí, že príležitosť na úspech je dar, ktorý má dostať každé dieťa a každý mladý človek. Sám tento dar dostal viac krát, preto ho chce pomôcť vybojovať iným.

Najviac je hrdý na svoju prácu v oblasti zážitkového vzdelávania a na to, že môže pracovať s ľuďmi, ktorých v tejto oblasti považuje za svoje vzory.

Marek sa rád túla a stráca, či už v prírode alebo na nepoznaných miestach. Rád varí a rád sa hrá s technickými vychytávkami. Okrem toho má rád hlboké zamyslenia a filozofické debaty.

V budúcnosti by sa chcel venovať rozvoju učiteľov alebo pracovníkov s mládežou. Vie si predstaviť že bude tvoriť alebo facilitovať školiace programy zamerané na zručnosti potrebné pri vzdelávaní. Naďalej chce pôsobiť ako dobrovoľník v organizáciach zameraných na mládež.

Ak si vravíš “Ja chcem šťastie”, tak odstráň -ja-, odstráň -chcem- a zostane ti *šťastie*.