Project Description

Kolcakova
  • Škola: ZŠ Podjavorinskej 1, Luník IX, Košice

  • Predmety: prvý stupeň

Mária Kolčáková

Mária študovala slovenský jazyk a literatúru na Fif UK, čo po troch rokoch vymenila za masmediálnu komunikáciu na UCM. Až vtedy sa jej otvorili oči a možnosti, začala cestovať a participovala na mnohých zahraničných výmenách a školeniach, kde si obľúbila neformálne vzdelávanie. Je vďačná, že mohla absolvovať časť štúdia aj v zahraničí, konkrétne na Universidad de la Habana (na Kube) a na Uniwersytet Jagielloński (v Krakove), kde mala možnosť zažiť aj iné prístupy vo vzdelávaní. Počas štúdia pracovala v rôznych oblastiach, kde sa zdokonaľovala v mnohých zručnostiach. Popritom sa ako dobrovoľníčka venovala deťom a mládeži v rodnej obci, kde sa naučila, že radosť rozdávaním rastie.

Najviac je hrdá na všetky výzvy, ktoré úspešne zdolala.

Má rada čas strávený s ľuďmi, neformálne vzdelávanie a dobrovoľníctvo. Rada číta (knihy, rozhovory), cestuje a užíva si, keď šoféruje s vetrom vo vlasoch a hlasnou hudbou.

Verí, že po dvoch rokoch v Teach for Slovakia, bude robiť niečo, čo ju baví, bude v tom dobrá, zároveň bude robiť niečo, čo má zmysel a dostane primerane zaplatené.

Ži.