Project Description

Matus Koprda 2
  • Škola: ZŠ Zlatá 2, Rožňava

  • Predmety: angličtina, etika, prvý stupeň

Matúš Koprda

Matúš vyštudoval psychológiu na Trnavskej univerzite, vo svojom rodnom meste, na ktoré nedá dopustiť. Po dokončení školy sa vrhol na kreatívne podnikanie, profesionálne fotenie, ktoré ho naučilo poznatky zo školy aplikovať do praxe (hoci trochu inak, ako bolo v škole zamýšľané) a ukázalo mu, že pre úspešnú pracovnú kariéru je dôležité nielen vzdelanie, ale aj vlastný zápal a hlboká vnútorná motivácia.

Vďaka podnikaniu spoznal mnoho inšpiratívnych a šikovných ľudí, ktorí mu ukázali, ako silná životná skúsenosť dokáže formovať silné osobnosti. Matúš vo svojej práci potrebuje vidieť výzvu, význam aj zmysel. Verí, že skúsenosť v Teach for Slovakia umožní vyjsť z jeho pohodlnej bubliny, nakopnúť rast a zároveň investovať tvorivú energiu veľmi správnym smerom.

Najviac je hrdý na svoju snahu nachádzať pokoj v chaose, zmysel pre humor a schopnosť kreatívneho nazerania na svet a problémy okolo neho.

Matúš má veľa záľub a keďže z tej svojej najväčšej si časom spravil profesiu, často to vyzerá, že väčšinu času sa iba hrá. Je to teda v prvom rade fotenie, čohokoľvek, akokoľvek, kedykoľvek. S tým je spojená aj záľuba v umení akéhokoľvek typu. Potom je to pohyb, jednoduché športy ako beh, bicykel, plávanie, turistika. Záľubou je tiež snaha skúšať nové veci, knihy, politika.

Ak naozaj existuje život aj po Teachi, rád by ho strávil prácou, ktorá bude mať význam, zmysel a bude kreatívnou výzvou. Či už to bude ďalšia práca v oblasti vzdelávania, alebo niečo úplne nové.

Život je nejlepší školou života. Jára Cimrman