Project Description

Roman Usak 2
  • Škola: ZŠ s MŠ Novozámocká 129, Nitra

  • Predmety: chémia, dejepis, matematika, slovenčina

Roman Ušák

Roman študoval Mediamatiku na Žilinskej univerzite. Počas štúdia sa dvakrát zúčastnil programu Work and Travel, kedy počas letných prázdnin pracoval v americkom detskom tábore. Na vysokej škole sa začal zaujímať o politiku, dezinformácie a kritické myslenie. Týmto témam celkom prepadol a rozhodol sa kvôli nim odsunúť svoj pôvodný cieľ stať sa spisovateľom, ktorého sa však nevzdal.

Cez skupinu #somtu, ktorá do diskusií na Facebooku prináša slušnosť a fakty, sa začal viac zaujímať o témy rozdeľujúce spoločnosť. Do TFS sa prihlásil, lebo chce spoznať situáciu v školstve aj v segregovaných skupinách a pomôcť deťom z týchto skupín, aby mali nielen rovnaké možnosti, ale aj rovnaké vízie a ciele ako ostatné deti, a aby sa na nich zvyšok spoločnosti nepozeral ako na “tých druhých”.

Je veľmi hrdý na svoju diplomovú prácu o kritickom myslení a dezinformáciách a na úspechy v literárnych súťažiach. Je tiež hrdý, že sa stal ateistom.

Vo voľnom čase Roman rád cvičí, hrá bedminton, bicykluje, číta beletriu, životopisy súčasných známych osobností, ale aj odborné knihy napríklad o dezinformáciách či politike.

V budúcnosti by chcel Roman pôsobiť v politike, kde by pomohol v boji proti dezinformáciám a v zlepšovaní nášho školstva. Veľký potenciál vidí v lepšej spolupráci a komunikácií štátu s občanmi a tretím sektorom.

“Násilie je posledným útočiskom neschopných.” Isaac Asimov